Про рослину

Початок вирощування цукрового буряку в Україні припадає на 1820-і pp.; у 1840-их pp. Україна стала основним районом виробництва цукру, завдяки сприятливим ґрунтовим умовам, а також наявності поміщицьких маєтків і робочої сили.

Травневий звіт USDA з виробництва цукру у світі і окремих країнах

13.06.2018

Звіт Міністерства сільського господарства США (USDA) - Цукор: Світові ринки і торгівля (травень 2018 р.).

Світове виробництво скоротиться на 4 млн. тонн до 188 млн. тонн, оскільки нижчий обсяг виробництва в Бразилії, Пакистані та ЄС більш ніж буде компенсований рекордними урожаями в Індії і Таїланді. Експорт трохи знизиться, а споживання зросте за рахунок зростання на таких ринках, як Індія і Пакистан.

Огляд на 2017/18 МР по країнам:

У Росії - За прогнозами, виробництво цукру знизиться на 100 тис. тонн до рекордних 6,4 млн. тонн, при зниженні урожайності. Експорт різко виросте до 690 тис. тонн, збільшуючись за рахунок торгівлі на таких ринках, як Азербайджан, Казахстан і Узбекистан. Отже, прогнозується зниження споживання і запасів.

У США - прогнозується зниження виробництва цукру на 2,9% до 8,1 млн. тонн. Імпорт складе 3,1 млн. тонн на основі прогнозованих даних, а споживання, як очікується, зросте на 1,4%, завдяки росту населення і триваючої тенденції збільшення використання цукру замість кукурудзяного сиропу.

У Бразилії - за прогнозами, виробництво цукру впаде на 4,7 млн. тонн до 34,2 млн. тонн, оскільки через слабкі ціни на цукор більше цукрової тростини буде направлятися на виробництво етанолу, а не цукру. За прогнозами, експорт скоротиться приблизно до 23,6 млн тонн, що знизить частку Бразилії на ринку світового експорту цукру до 38%. Це стане найнижчою часткою ринку для Бразилії за 14 років. Запаси і споживання відносно не зміняться.

В Індії - Прогнозується збільшення виробництво цукор, яке зросте на 1,4млн. тонн до рекордних 33,8 млн. тонн, завдяки збільшенню площі і урожайності. Споживання також прогнозується на рекордно високому рівні через зростання населення і великого попиту з боку виробників продуктів харчування. Очікується, що експорт виросте в три рази до 6,0 млн. тонн. Запаси продовжують стійку тенденцію до зростання, і зараз прогнозуються на рівні 5-місячного споживання.

В ЄС - Очікується, що виробництво цукру в союзі впаде на 850 тис. тонн до 20,3 млн. тонн, через повернення до середньої прибутковості у порівнянні з торішнім показником. За прогнозами, в результаті зниження поставок експорт впаде на 700 тис. тонн до 3,0 млн. тонн, при незмінному (але низькому) обсязі імпорту і стабільному споживанні запаси знизяться до найнижчого рівня за 3 роки.

У Таїланді - За прогнозами, виробництво цукру збільшиться на 370 тис. тонн до рекордних 14,1 млн тонн. При високих поставках експорт і запаси прогнозуються на рекордних рівнях - 11,0 і 7,7 млн. тонн відповідно. Споживання трохи знизиться через зниження промислового попиту у відповідь на новий акцизний податок на напої.

У Китаї - Прогнозується, що виробництво цукру буде зростати третій рік поспіль - до 10,8 млн. тонн, в основному за рахунок розширення площі цукрових буряків. Імпорт з великих країн-постачальників залишиться низьким у зв’язку із збереженням обмежуючих його захисних заходів. Контрабанда цукру продовжує становити значну частину загального імпорту через великий розрив між внутрішніми і міжнародними цінами на цукор. Споживання не зміниться і залишиться на рівні 15,7 млн. тонн, оскільки зростання було обмежене збільшенням проблем здоров'я і конкуренції з замінниками цукру.

У Пакистані - очікується зниження виробництва цукру на 900 тис. тонн до 6,5 млн. оскільки затримки у виплатах фермерам за тростину і зниження очікувань, пов'язаних з цінами, спонукають деяких фермерів переключитися на вирощування інших культур, таких як бавовна. Споживання продовжує неухильно зростати, головним чином в результаті зростання населення і повільного розширення сектора харчової промисловості. Експорт прогнозується на рівні нуля, а запаси виростуть до 4,7 млн. тонн, оскільки експортні субсидії на 2018/19 рік не оголошені.

У Мексиці - Виробництво цукру залишається практично незмінним сьомий рік поспіль - на рівні 6,4 млн. тонн. Проте, експорт зросте для задоволення потреб США, крім того, експорт в інші країни крім США складе 10 тис. тонн. Очікується, що споживання буде зростати, в результаті чого відбудеться зниження запасів.

В Австралії - через сприятливу погоду виробництво цукру на 2% буде вище - до 4,8 млн. тонн. Очікується, що посіви тростини залишаться стабільними, але розширення цукрової промисловості буде залежати від низьких світових цін і відсутності підходящої землі поблизу цукрових заводів. Все частіше фермери в Квінсленді вивчають інші культури, тим самим збільшуючи майбутню конкуренцію за землю. Експорт не зміниться і залишиться на рівні 3,7 млн. тонн.Джерело: sugar.ru

Тег SPAN