Deprecated: Function split() is deprecated in /sata1/home/users/sugarboar/www/www.sugar-journal.com.ua/system/plugins/ListManager/public.php on line 189

Deprecated: Function split() is deprecated in /sata1/home/users/sugarboar/www/www.sugar-journal.com.ua/system/plugins/ListManager/public.php on line 197
РФ у 2018 році знизить виробництво бурякового цукру до 5,5-5,8 млн. тонн, але імпорту сирцю не буде потрібно - ІКАР • Цукрова галузь
Про рослину

Початок вирощування цукрового буряку в Україні припадає на 1820-і pp.; у 1840-их pp. Україна стала основним районом виробництва цукру, завдяки сприятливим ґрунтовим умовам, а також наявності поміщицьких маєтків і робочої сили.

РФ у 2018 році знизить виробництво бурякового цукру до 5,5-5,8 млн. тонн, але імпорту сирцю не буде потрібно - ІКАР

13.11.2018

Росія в цьому році знизить виробництво бурякового цукру, за попередніми даними, до 5,5-5,8 млн. тонн проти 6,64 млн. тонн у минулому році. Але імпорту цукру-сирцю не буде потрібно, прогнозує провідний експерт Інституту кон'юнктури аграрного ринку (ІКАР) Євген Іванов.

"До 9 листопада в країні було вироблено 3,84 млн. тонн цукру проти 3,86 млн. тонн на аналогічну дату минулого року. Всього з урахуванням наявних цукрових буряків очікується виробництво понад 5,5 млн. тонн", - повідомив Є. Іванов .

За його словами, зниження виробництва стане наслідком, перш за все, скорочення площ під буряками в цьому році на 6%.

"У вересні Мінсільгосп списав 17,4 тис. га під цукровими буряками, це 1,5% їх посівів. Правда, це сталося в не самих продуктивних по буряках регіонах - в Мордовії, Чувашії, Карачаєво-Черкесії, Ульянівській і Пензенській областях", - сказав він.

Таким чином, площа до збирання склала 1 млн. 109 тис. га, що майже на 6% менше площ, зібраних у минулому році.

Крім того, зазначив Є. Іванов, урожайність цукрових буряків в цьому році виявилася нижчою за торішню на 13%, причому на півдні падіння склало 22%.

У той же час цукристість буряків в цьому році вище, вихід цукру на 5% більше минулорічного.

"Затримка пуску ряду цукрових заводів, особливо на півдні, дозволила бурякам ще трохи підрости і набрати цукор, - сказав експерт. - А скорочення термінів зберігання буряків та впровадження на ряді заводів систем вентиляції в кагатах дозволили знизити втрати сировини".

Є. Іванов підкреслив, що, незважаючи на зниження виробництва бурякового цукру, потреби країни в ньому будуть задоволені повністю. Перш за все, будуть нормалізовані накопичені за останні три роки надлишкові запаси цукру, які становлять не менше 250 тис. тонн.

"До того ж в РФ щорічно надходить близько 250 тис. тонн білого цукру, в основному з Білорусії, в цьому році поставки можуть зрости до 300 тис. тонн і більше, що в значній мірі компенсує зниження вітчизняного виробництва", - сказав він.

Крім того, зазначив Є. Іванов, за останній час в РФ збільшилося вилучення цукру з меляси (продукт переробки цукрових буряків), для цього в галузі у 2019 році буде введена вже четверта спеціалізована лінія.

"І природно, буде помітно скорочений експорт цукру", - додав він.

"Загалом, імпорту цукру-сирцю не буде потрібно, а в серпні 2019 року на ринку вже з'явиться цукор з нового урожаю цукрових буряків", - заключив експерт.

Річні потреби РФ в цукрі оцінюються в 6-6,1 млн. тонн.Джерело: sugar.ru

Тег SPAN