Про рослину

Початок вирощування цукрового буряку в Україні припадає на 1820-і pp.; у 1840-их pp. Україна стала основним районом виробництва цукру, завдяки сприятливим ґрунтовим умовам, а також наявності поміщицьких маєтків і робочої сили.

Росія і ЄС зможуть самі забезпечити себе цукром до 2020 року

10.02.2012

Росія, яка на даний момент є одним з найбільших світових імпортерів цукру, до 2020 р. вийде на повне самозабезпечення цим товаром, заявив глава цукрового підрозділу американського сировинного трейдера Cargill Inc. Бас ван Гор на конференції по цукру в Дубаї.

Аналогічна ситуація до 2020 р. складеться і в Євросоюзі, вважає експерт.

Як повідомляє агентство Bloomberg, Cargill оцінює дефіцит цукру в країнах Близького Сходу до 2020 р. на рівні 3,9 млн. тонн, в Африці - 2,8 млн. тонн.

На думку експертів Cargill, епоха стійкого зниження цін на продукти харчування підійшла до кінця, і у найближчі десятиліття на цьому ринку будуть все більше проявлятися «бичачі» тенденції на фоні зростання світового населення.

Як приклад заступник голови ради директорів Cargill Пол Конвей привів ціни на цукор, які подвоїлися з грудня 2008 р., і ціни на пшеницю, на подвоєння яких пішло трохи більше 6 років.

Тим часом, як уже повідомлялося, за оцінкою ряду російських експертів, Росія вже в цьому сезоні може відмовитися від імпорту цукру-сирцю, оскільки зібрала рекордний урожай цукрових буряків - 46,3 млн. тонн проти 22,3 млн. тонн в 2010 р. Виробництво бурякового цукру вперше в історії країни перевищило 5 млн. тонн (2,74 млн. тонн з урожаю 2010 р.).Джерело: sugarua.com

Тег SPAN