Deprecated: Function split() is deprecated in /sata1/home/users/sugarboar/www/www.sugar-journal.com.ua/system/plugins/ListManager/public.php on line 189

Deprecated: Function split() is deprecated in /sata1/home/users/sugarboar/www/www.sugar-journal.com.ua/system/plugins/ListManager/public.php on line 197
Цукор закінчує 2018 рік на гіркій ноті і з ознаками подальшого падіння світових цін • Цукрова галузь
Про рослину

Початок вирощування цукрового буряку в Україні припадає на 1820-і pp.; у 1840-их pp. Україна стала основним районом виробництва цукру, завдяки сприятливим ґрунтовим умовам, а також наявності поміщицьких маєтків і робочої сили.

Цукор закінчує 2018 рік на гіркій ноті і з ознаками подальшого падіння світових цін

20.12.2018

Цього року ф'ючерси впали на 17%, що є другим поспіль щорічним зниженням, так як стрімке зростання світового виробництва викликало надлишок пропозиції. Єдине, що утримувало ціни від ще більшого падіння: високий попит на етанол у Бразилії, найбільшому у світі виробнику і експортері цукру. Але тепер ця опора, здається, зникне, повідомляє агентство Bloomberg.

Протягом 2018 року високі ціни на бензин означали, що бразильські переробники віддавали перевагу виробництву етанолу, що допомогло обмежити надлишок цукру. Недавнє падіння цін на сиру нафту сигналізує про те, що ця тенденція збирається змінитися.

Більшість водіїв у Бразилії володіють автомобілями на гнучкому паливі, які можуть працювати на бензині або етанолі. Традиційно споживачі вибирають альтернативне паливо, коли воно нижче на 70% від ціни бензину, тому що воно дає менше енергії на літр. Зараз, коли ціни на сиру нафту падають, перспективи традиційного споживання палива покращуються, і в результаті ціни на етанол знижуються.

Згідно з даними консалтингової фірми FGA, розташованої в Рібейран-Прету, штат Сан-Паулу, у 2019 році виробники тростини зможуть збільшити свій прибуток на 13%, перетворивши урожай в підсолоджувач замість біопалива, тоді як у поточному році вони на виробництві біопалива могли заробити на 30% більше.

При прогнозованих рівнях, ціни, ймовірно, будуть досить привабливими, щоб стимулювати заводи виробити додатково 2 млн. тонн цукру в сезоні 2019-20 рр., вважають в FGA.

Тим часом, Marex Spectron очікує, що південно-центральний регіон Бразилії виробить 28,8 млн. тонн цукру у наступному сезоні, що на 2,3 млн. тонн більше. Максимальний потенціал для додаткового зростання виробництва цукру складе 10 млн. тонн.

Перспективи збільшення виробництва цукру в Бразилії, ймовірно, продовжать зниження цін на цукор у наступному році. Ф'ючерси досягли 10-річного мінімуму в 9,91 цента за фунт у серпні на фоні прогнозу рекордного профіциту, підтримуваного високими показниками урожаю з Європейського союзу в Таїланд. Ринок побачив короткочасний перепочинок на фоні питань про розмір індійського експорту і про зростання попиту на етанол у Бразилії. Потім ціна на нафту почала знижуватися, скорочуючи перспективи для біопалива і б'ючи по цукру.

Інвестори роблять ставку на більше зниження. За даними Комісії з торгівлі сировинними товарами США, опублікованими 14 грудня хедж-фонди станом на 11 грудня утримували чисту коротку позицію на рівні 5810 ф'ючерсів і опціонів. Показник, який вимірює різницю між ставками на підвищення цін і ставками на зниження, був негативним протягом трьох тижнів поспіль.

Ціна на цукор-сирець знизилася другу сесію поспіль 17 грудня. Ф'ючерси на поставку в березні впали на 1% до 12,52 цента за фунт до 10:24 ранку в Нью-Йорку.Джерело: sugar.ru

Тег SPAN