Про рослину

Початок вирощування цукрового буряку в Україні припадає на 1820-і pp.; у 1840-их pp. Україна стала основним районом виробництва цукру, завдяки сприятливим ґрунтовим умовам, а також наявності поміщицьких маєтків і робочої сили.

Уряд України знизив на 2011/12 МР мінімальну ціну на цукор на 13,7%

30.03.2012

Уряд України знизив мінімальну ціну на цукор на поточний маркетинговий рік (МР, вересень 2011року - серпень 2012 року) на 13,7% - до 5,1 тис. грн./тонн (з урахуванням ПДВ).

Як повідомив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Микола Безуглий на брифінгу, таке рішення Кабінет Міністрів прийняв на засіданні 28 березня.

За його словами, переглянути мінімальну ціну уряд вирішив виходячи зі сформованих "форс-мажорних обставин на ринку цукру".

Він пояснив, що встановлена раніше мінімальна ціна на цукор на рівні 5,91 тис. грн./тонна не відповідала ринковій, яка в середньому в опті складає 5,2 тис. грн./тонна.

М.Безуглий нагадав, що, згідно з чинним законодавством, за продаж цукру за цінами нижче мінімальних передбачені штрафні санкції.

"Враховуючи форс-мажор на ринку цукру, уряд прийняв рішення про зниження мінімальної ціни з тим, щоб хто продає і купує цукор, не платив штрафні санкції. Вони й так мають мінімальну 3% рентабельність", - сказав він.

М.Безуглий також повідомив, що на новий маркетинговий рік уряд планує встановити мінімальну ціну на цукор - 5,91 тис. грн./тонна.

За його даними, в третій декаді січня 2012 року фактичні оптово-відпускні ціни на цукор знаходилися в межах 5,3-5,5 тис. грн./тонна, тоді як мінімальна складає 5,91 тис. грн./тонна.Джерело: sugarua.com

Тег SPAN