Deprecated: Function split() is deprecated in /sata1/home/users/sugarboar/www/www.sugar-journal.com.ua/system/plugins/ListManager/public.php on line 189

Deprecated: Function split() is deprecated in /sata1/home/users/sugarboar/www/www.sugar-journal.com.ua/system/plugins/ListManager/public.php on line 197
Гаряче, сухе літо може знизити урожай цукрових буряків в ЄС • Цукрова галузь
Про рослину

Початок вирощування цукрового буряку в Україні припадає на 1820-і pp.; у 1840-их pp. Україна стала основним районом виробництва цукру, завдяки сприятливим ґрунтовим умовам, а також наявності поміщицьких маєтків і робочої сили.

Гаряче, сухе літо може знизити урожай цукрових буряків в ЄС

15.08.2018

Дивовижна погода, яка випалила сільгоспугіддя по всій північній Європі також торкнулася цукрових буряків і може знизити урожайність в ЄС, повідомляє "Рейтер".

ЄС вже прогнозував падіння виробництва цукру в сезоні 2018-1919 років після сильного дощу, який відтермінував посів, а спекотне літо у провідних країнах-виробниках Франції, Німеччині, Польщі та Великобританії може зробити зниження ще більш сильним.

Але приблизно через місяць вегетаційного періоду цукрові буряки зможуть оговтатися, якщо настане м'якша температура і підуть дощі, які минулого тижня порушили спеку.

У Франції галузева група виробників цукрових буряків CGB в даний час чекає, що урожайність буде приблизно на середньому рівні за останні роки.

«Урожайність дуже різноманітна, тому складно прогнозувати. Але ми не досягнемо рівня минулого року», - сказав Тімоті Массон з CGB.

Технічний інститут буряків ITB минулого тижня скоротив свій прогноз урожайності для Франції до 13,6 тонн/га, знизивши на 0,3 тонн/га прогноз минулого місяця і на 2,4 тонн/га проти 16 тонн/га у минулому році, підкресливши, що незрошувані посіви постраждали від жаркого і сухого липня.

За словами міністерства сільського господарства, посівні площі у Франції близькі до торішнього рівня - 484 тис. гектарів.

CGB також очікує, що загальна прибутковість галузі в ЄС, знизиться до середнього рівня за останні роки, що може призвести до скорочення виробництва цукру в блоці на 1,5-2 млн. тонн з рівня в 21 млн. у 2017/18 році, додав Массон.

Ймовірне падіння урожайності може стати хорошим фактором для виробників цукру в ЄС, які в результаті великого глобального профіциту і падіння цін відразу після скасування квот в ЄС виявилися на межі збитковості.

«Європі не буде необхідності шукати експортні напрямки, і ми зможемо зосередитися на внутрішньому попиті», - сказав Массон.

У Німеччині дуже рано прогнозувати погодні наслідки, сказав Стефан Леннер, заступник виконавчого директора асоціації цукрової промисловості Німеччини WVZ.

«Спочатку буряки, здавалося, краще справлялися з теплом, ніж інші культури, але з липня вони також сильно постраждали. Проте, здається, що збиток від посухи буде варіюватися від регіону до регіону », - сказав Леннер.

Асоціація заявила, що площа посівів буде трохи нижче ніж 385 тис. га в минулому році.

У Польщі вплив спекотної і сухої погоди також сильно варіюється, сказав Рафал Страхота, директор асоціації польських буряководів KZPB:

«Є області, де розмір буряків набагато нижчий середнього, але є також райони, де вони характеризуються як високою вагою, так і високим вмістом цукру».

Польські фермери посадили близько 235 тис. га буряків в цьому році і можуть почати збір урожаю в кінці серпня.

Британські ферми також постраждали від суворої літньої погоди.

«Як і у випадку з більшістю сільськогосподарських культур, цукрові буряки зазнали вплив сухих і теплих умов цього літа», - сказав Колм МакКей, директор по сільському господарству British Sugar, відмовившись давати прогнози на урожай.Джерело: sugar.ru

Тег SPAN