Про рослину

Початок вирощування цукрового буряку в Україні припадає на 1820-і pp.; у 1840-их pp. Україна стала основним районом виробництва цукру, завдяки сприятливим ґрунтовим умовам, а також наявності поміщицьких маєтків і робочої сили.

Глобальна опозиція індійським цукровим субсидіях

04.10.2018

Найбільші країни-експортери цукру закликають свої уряди і Світову організацію торгівлі перешкодити плану Індії, націленого на стимулювання експорту.

Минулого тижня Індія оголосила про план вартістю 1 млрд. дол. США, як доповнення до підтримки галузі країни, оголошеної на початку цього року, яка може субсидувати до 5 млн. тонн експортованого цукру.

Всезагальні вибори повинні відбутися у травні наступного року, і уряд країни шукає політичне рішення фінансових труднощів, з якими стикаються десятки мільйонів людей в сім'ях, які вирощують тростину.

Дотації фермерам призвели до надлишку цукрової тростини на ринку, а заборгованості фермерів впливають на електорат, з якого близько 70 відсотків людей живуть на доходи від фермерського господарства. Число фермерів, які вирощують цукрову тростину, вимірюється десятками мільйонів.

Федеральний комітет міністрів з економічних питань під головуванням прем'єр-міністра Нарендри Моді оголосив про плани по скороченню запасів тростини на заводах і зниження заборгованостей перед фермерами:

Транспортні субсидії для переробників, розташованих більш ніж в 100 кілометрах від узбережжя, для заохочення їх до експорту тростини.

Субсидії для заводів за тонну переробленої тростини, з надходженням платежів безпосередньо фермерам з непогашеними заборгованостями.

Раніше в цьому році світовий ринок впав до $300/т в очікуванні зростання експорту з Індії, що приблизно на 30% нижче собівартості виробництва в Австралії, і падіння може продовжитися.

Голова Глобального цукрового альянсу і керуючий директор Queensland Sugar Грег Бішел попередив про «важкі соціальні і економічні наслідки» у всьому світі, якщо субсидії не будуть скасовані.

«Глобальний цукровий альянс закликає уряди країн-виробників цукру в усьому світі почати діяти через СОТ по обмеженню збитку», - сказав пан Бішел.

Виконавчий директор UNICA, бразильської асоціації виробників цукру, Едуардо Лейо де Соуза сказав, що Індія направила неправильний сигнал своїм виробникам і міжнародній промисловості.

«Штучні рішення, такі як експортні дотації, можуть здаватися легким способом позбавлення від надлишків, але вони згубно впливають на міжнародну торгівлю і повинні бути заборонені», - сказав він.

 «Бразильська промисловість не розглядає ці заходи як опцію, і ми заохочуємо наш уряд оскаржувати їх за допомогою механізму врегулювання суперечок СОТ».

Голова правління Thai Sugar Millers Вібул Панітвонг попросив представників своєї країни в СОТ в Женеві підняти «нагальні питання» з Індією.

Світова ціна в $300/т приблизно на 30% нижче собівартості виробництва в Австралії, і вона може впасти ще нижче, у міру надходження індійського експорту на ринок. Довгострокова раціональна ціна для австралійських виробників коливається в межах від $400/т до $450/т.

В австралійській цукровій галузі зайнято в сукупності 16 тис. чоловік. Експорт становить 7% світового ринку і забезпечує експортний дохід у розмірі 2 млрд. дол. США.

Проте, існують ще більш насущні проблеми в національному порядку денному Індії.

Розмір земельних наділів, який скорочується, знижує доходи і робить для більшості недоступними банківські кредити, змушуючи звертатися до хижацького кредитування.

Рівень самогубств фермерів через борги знаходиться на трагічно високих рівнях.

Найостанніші статистичні дані Національного бюро по боротьбі зі злочинністю зафіксували понад 8 тис. самогубств фермерів і 4595 самогубств сільськогосподарських робітників у 2015 році.Джерело: exp.idk.ru

Тег SPAN