Про рослину

Початок вирощування цукрового буряку в Україні припадає на 1820-і pp.; у 1840-их pp. Україна стала основним районом виробництва цукру, завдяки сприятливим ґрунтовим умовам, а також наявності поміщицьких маєтків і робочої сили.

Знижене мито на імпорт цукру в Молдову більше не є державною допомогою

16.10.2018

Рада з конкуренції прийняла рішення про те, що Міністерство фінансів і Митна служба виключать заходи підтримки для застосування знижок на імпорт цукру з цукрових буряків в межах квот зі списку існуючих схем державної допомоги, які щорічно повідомляються держоргану, пише Mold-Street.

Рішення було прийнято на основі звіту про моніторинг існуючої схеми державної допомоги для застосування зниженого мита у 8% на імпорт цукру і цукрової продукції в межах тарифних пільг як з держав-членів ЄС, так і з інших країн, з якими у Республіки Молдова немає угоди про вільну торгівлю.

Рада з конкуренції встановила, що підтримка, встановлена в Податковому кодексі, не підпадає під дію Закону про державну допомогу і її вартість у 2011-2013 рр. коливалася між 32 і 58 млн. леїв.

Відзначимо, що цим податковим послабленням можуть скористатися як компанії, так і фізичні особи. Принцип, який використовується Міністерством економіки - «хто перший прийшов, той перший отримав послугу».

Однак, як правило, більша частина імпортованого цукру зі зниженим ПДВ припадає на найбільшого місцевого виробника - Sudzucker Moldova.

У той же час він також є найбільшим експортером. Таким чином, у 2017 році Молдова експортувала в Європейський союз 34 тис. тонн цукру, з яких Sudzucker Moldova поставив 28 800 тонн, або близько 85% від загального обсягу.

Рада з конкуренції мотивує своє рішення тим, що в примітці до глави 17 Об'єднаної номенклатури товарів мито на цукор, передбачено в межах встановлених тарифних обмежень, на 10% перевищує ліміт квоти в 75%. У той же час робиться посилання на положення інших законів і нормативних актів.

З цієї причини Міністерство фінансів і Митна служба виключать дані заходи підтримки з переліку існуючих схем державної допомоги, які щорічно подаються Раді з конкуренції.

Відзначимо, що у 2017 році Молдова імпортувала цукор на суму близько 25 мільйонів доларів США, що на 45% більше, ніж у 2016 році. У той же час експорт впав більш ніж на 45% до 21,2 мільйона доларів.

В даний час у Молдові діють тільки три цукрових заводи, два з яких належать Sudzucker Moldova - підприємству з німецьким капіталом, а один - Moldova-Zahar з польським капіталом. Ще вісім заводів були закриті або зруйновані.Джерело: mold-street.com

Тег SPAN