Про рослину

Початок вирощування цукрового буряку в Україні припадає на 1820-і pp.; у 1840-их pp. Україна стала основним районом виробництва цукру, завдяки сприятливим ґрунтовим умовам, а також наявності поміщицьких маєтків і робочої сили.

Індія законтрактувала на експорт ще 800 тисяч тонн цукру

21.11.2018

Індійські чиновники разом з функціонерами профільної асоціації ISMA (Indian Sugar Mills Association) домоглися ще кількох успіхів на ниві експорту цукру нового урожаю. Після успішних і результативних переговорів з Китаєм, куди піде близько 2 млн. тонн цукру, черговий успіх досягнутий Індією в країнах Середнього Сходу (Meadle East) і Шрі-Ланці, повідомляє консалтингове агентство ААА.

Сумарно в ці регіони буде поставлено 600 тисяч тонн цукру-сирцю і 200 тисяч тонн білого цукру. А це вже неприємна новина для українських цукрових компаній, тому що Індія активно вторгається на традиційні ринки збуту українського цукру. І це попри введення Шрі-Ланкою загороджувальних мит на імпорт цукру.

Також чиновники федерального уряду Індії чекають укладення торговельної угоди на поставку цукру-сирцю і білого цукру в Індонезію, яка нещодавно стала найбільшим світовим імпортером цукру.

Такі успіхи Індії обумовлені не тільки активністю чиновників з федерального уряду і профільної асоціації, а й великими і різноманітними субсидіями для переробників цукрової тростини. Так, уряд компенсує цукровим компаніям транспортні витрати з доставки цукру в порти Індії з розрахунку 1000 рупій ($13,79) якщо завод знаходиться до 100 км від порту 2500 рупій ($34,47) при дистанції до порту понад 100 км, але знаходиться в прибережних штатах і 3000 рупій ($41,37) для заводів, які знаходяться на території штатів, які не межують з океаном.

До слова - Бразилія вже подала скаргу до СОТ щодо індійських субсидій, які порушують цілий ряд положень взаємної торгівлі. Але поки бюрократія в Женеві дійде до розгляду скарги, Індія встигне експортувати не менше 3-4 млн. тонн цукру.Джерело: aaa-agro.com

Тег SPAN